Mikor éri meg dobozos megoldások helyett saját szoftvert fejlesztetni?

Minden szervezet szembesül azzal a kérdéssel, hogy érdemes-e egyedi fejlesztésű megoldásokba fektetnie, vagy jobb döntés egy előre elkészített, úgynevezett dobozos szoftver használata. A választás nem mindig egyszerű, de vannak olyan helyzetek, amikor az egyedi fejlesztés lehet a jobb választás. Specifikus igények és rugalmasság Minden vállalat …

Olvass tovább →

Munkalap kezelő rendszer? Sima ügy!

A Rákosmente Kft-től kaptuk azt a feladatot, hogy meglévő, excel alapú munkalap kezelő folyamatukhoz alakítsunk ki egy webes rendszert, amelyen keresztül több helyről, hatékonyabban tudják a munkalapokat kiadni és kezelni. Az ilyen egyedi ügyvitelt támogató rendszerek fejlesztésében otthon mozgunk, így szívesen vállaltuk ezt az applikáció …

Olvass tovább →

Bogdán László örökségét viszi tovább az Amende egyesület

Szokatlan blogbejegyzés következik: az Amende egyesület számára felajánlottuk, hogy szívesen támogatjuk őket azzal, hogy készítünk számukra egy honlapot. Hogy miért? Következzen itt a történetük! Az amende.hu oldalán bemutatott kezdeményezés a néhai Bogdán László, Cserdi egykori polgármesterének munkásságát és örökségét ismerteti. László célja a cigány közösség …

Olvass tovább →

Budapest MLOps júniusi kiadás

A tegnapi napon lezajlott a Budapest MLOps legutóbbi meetupja, ami a Data+ML Community Meetup ernyője alatt külön teremben zajlott. A community meetup szervezőinek ezúton is köszönjük a színvonalas szervezést és nívós helyszínt! 👏 A meetupon két előadás volt, először Jürgen Großmann beszélt az MLOps-on belüli …

Olvass tovább →

Díjjal jutalmazták publikációnkat az eTELEMED konferencián

Büszkén újságolhatjuk, hogy az eTELEMED 2024-es, barcelonai konferenciára beküldött cikkünket legjobb tudományos cikk díjjal jutalmazták! Cikkünk a Tartás Pajtás által érintett esettanulmányra fókuszált, és bemutattuk (a Spicetech Gmbh-val együttműködésben), hogy a Valicy nevű, black-box modell validációs eszköz segítségével hogyan vizsgáltuk meg az gépi tanulási megoldás …

Olvass tovább →

Többnyelvű weboldallal dolgozni – tényleg nehéz feladat?

Manapság egyre nagyobb igény mutatkozik a többnyelvű weboldalak és webes rendszerek iránt, akár azért, mert esetleg nem csak magyar ügyfeleid vannak, vagy azért, mert az alkalmazottaid külföldiek, és nehezen boldogulnak a többnyelvű weboldalakkal. Gyakori, hogy a fordítások rossz minőségűek és fáradságos a kivitelezésük, de ennek …

Olvass tovább →

Előadtunk az eTELEMED konferencián

Abban a megtiszteltetésben volt részünk, hogy Gulyás Gábor ügyvezető előadást tarthatott az eTELEMED konferencián (Barcelona) az IML4E projekten belül végzett munkánkról. Ehhez a projekthez használati esetként készítettük el a Tartás Pajtást, egy gerincferdülést szűrő készüléket védőnők számára. Két körben végeztük el a külső validációját az …

Olvass tovább →

Miért fontos a weboldaladat folyamatosan karbantartani?

A legtöbb weboldal, vagy webapp tulajdonosban fel sem merül, hogy a szoftver elkészülte, átadása után még foglalkozni kéne vele. Ez azonban számos biztonsági, üzletfolytonossági kockázatot hordoz magában! Ebben a blog bejegyzésben összeszedtük a legfontosabbakat: Te ne kövesd el ezt a hibát! Biztonsági szempontok Védelem az …

Olvass tovább →

3D ultrahang felvételek javítása MI-vel

A BellyBaby felkérésére olyan AI alapú megoldást készítettünk, amely a mai 3D ultrahang képeknél életszerűbb képet mutat a megszületendő gyermekről. Felhasználva a legkorszerűbb gépi tanulási modelleket olyan API-n keresztül elérhető megoldás készült a számukra, amellyel – szolgáltatásukba építve –  hatékonyan tudják kiszolgálni ügyfeleiket! A fentebbi …

Olvass tovább →

Előadtunk a Budapest MLOps áprilisi meetup-ján!

Tegnap este zajlott le a Budapest MLOps legutóbbi meetup eseménye a Kastner Kommunity-ben. Az este 18:00-kor kezdődött a kapuk megnyitásával, majd fél hétkor Tóth Miklós felvezette az első előadót, és belecsaptunk a lecsóba!

Szendi-Varga János és Nagy Péter, a SEON képviseletében bemutatták, hogyan lehet ezer modellt hatékonyan üzemeltetni az MLflow segítségével. Kitértek arra is, hogy tapasztalataik szerint mik az MLflow alkalmazásának az előnyei, és mikor érdemes inkább kerülni a használatát. A második előadást Gulyás Gábor tartotta, aki a Vitarex színeiben mutatta be a Tartás Pajtás nevű eszközt, illetve a fejlesztési projektet. A Tartás Pajtás egy Raspberry Pi alapú eszköz, ami testtartás elemzéssel segítheti a védőnőket az iskolások gerincferdülés szűrésében. Végül lemondás miatt Tóth Miklós társszervező a modell eltolódás (model drift) jelenségéről tartott egy izgalmas előadást, bemutatva a jelenség hátterét, és egy jupyter notebook-ban illusztrálva azt a gyakorlatban.

Az estét egy kellemes networking zárta. Köszönjük a részvételt (összesen 20 fő jött el), és hamarosan újra találkozunk!

Közeleg az áprilisi Budapest MLOps meetup!

Hamarosan ismét találkozhatunk az idei első Budapest MLOps Meetup-on, ahol most a Vitarex is előadóként fog megjelenni! Az esemény április 23-án kerül megrendezésre a KASTNER KOMMUNITY-ban. A tervezett program: 18:00 – Nyitás és érkezés 18:30 – Rövid megnyitó 18:35 – Streamlining ML Operations: Orchestrating Thousands …

Olvass tovább →

A vásárlói tevékenységek felismerése mesterséges intelligenciával a modern kiskereskedelemben

A kiskereskedelmi üzletek világában az egyik legizgalmasabb technológiai fejlődési iránya a vásárlói tevékenységek felismerése és elemzése. Ez a fejlesztés lehetővé teszi a kereskedők számára, hogy jobban megértsék és kiszolgálják az ügyfeleiket. Képzeljük el azt a jelenetet, amikor egy vásárló belép a boltba, és elkezd böngészni …

Olvass tovább →

Egyedi megrendelés bemutatása: TheODDUS.com weboldal

Az animációk készítésével foglalkozó TheODD részére készítettük el az új nemzetközi weboldalukat: https://theoddus.com. A korábbi oldaluk is WordPressel készült, de a működése lassú volt a sok videó miatt, és időnként a globális elérés sem volt biztosított. Mi hiszünk abban, hogy a WordPress egy jó eszköz, csak érteni kell a használatához.

A kódaláírás helyzete 2023-ban – Második rész

Az előző fejezetben ott hagytuk abba, hogy sikerült kiválasztanunk az ideális store-t a tanúsítványunknak. Hogy a tanúsítvány hogyan jut el a vaultba, hogy tudjuk használni a tanúsítványt és a használatról milyen audit adatokat találhatunk, erre keressük a válaszokat ebben a fejezetben.  Azure Key Vault használata, …

Olvass tovább →

A kódaláírás helyzete 2023-ban – Első rész

Mindannyian láttunk már olyan felugró ablakot, amelyben az operációs rendszer jelzi, hogy a telepíteni kívánt szoftver nem ellenőrizhető forrásból származik, ezáltal telepítése és futtatása nem ajánlott. Ez bizonyos esetben nem probléma, viszont sok esetben ez nem engedhető meg, amely magával vonja a kódaláírás szükségességét.  A …

Olvass tovább →

Lezajlott az IML4E Projekt októberi plenáris ülése

Múlt héten Budapesten zajlott le az IML4E projekt hatodik plenáris találkozója, ahol a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem adta a helyszínt, és a Vitarex Kft. szervezte a programot házigazdaként. A plenáris találkozó főként arról szólt, hogyan alakítsuk ki a projekt utolsó évét, és tervezzük meg …

Olvass tovább →

Beszámoló a Budapest MLOps legutóbbi eseményéről

A Budapest MLOps Meetup utolsó találkozóját október 10-én tartottuk a Prizma Event Budapest helyszínén, Dr. Gábor Gulyás (Vitarex) és Miklós Tóth (NTP-MI Coalition) szervezésében. Az eseményt a Neumann Technology Platform (NTP) támogatta, és az IML4E projekt is nagyban hozzájárult a program szakmai sikeréhez. Az esemény …

Olvass tovább →

Új meetup a Budapest MLOps szervezésében

Örömmel jelentjük be, hogy hamarosan találkozhatunk a következő Budapest MLOps Meetup eseményen! Az esemény október 10-én kerül megrendezésre a PRIZMA Budapestben. A tervezett program: 18:00 – Nyitás és érkezés 18:30 – Rövid megnyitó 18:35 – Vektor alapú gépi tanulás infrastruktúra építése (Móra György, Superlinked) 19:00 …

Olvass tovább →

A Stefánia helyzete 2023 őszén

A védőnők és a Stefánia szemszögéből is komplikált év a 2023-as, és még nincs vége! A mostani bejegyzésben szeretnénk összefoglalni, hogy mi történt eddig, és mi várható még. Előzmények Ahogyan köztudott, az elmúlt fél év komoly változásokat hozott a védőnői szolgálatok életében. A 2022 decemberében …

Olvass tovább →

Kiaknázatlan infrastruktúra: a beltéri kamerarendszer

Az üzleti hatékonyság növelése mindig fontos terület, ahol a beltéri kamerarendszerre (CCTV) épülő képfeldolgozás kiválóan alkalmazható. Az ilyen rendszerek képesek monitorozni a raktárak és logisztikai központok tevékenységét, optimalizálni az áruk szállítását, és minimalizálni az időveszteséget. Az üzletekben és bevásárlóközpontokban a vásárlói viselkedés elemzése révén pedig …

Olvass tovább →

Minőségbiztosítás webes rendszereknél

Biztosan kaptatok már e-mailt, ami úgy kezdődött, hogy „Kedves {NEV}!”, vagy kattintottatok rá egy hirdetésre, és a kívánt tartalom helyett egy hiba oldalt jött be csak. Ilyenkor mindig megfordul a fejünkben, hogy hogyan adhatták így ki a programot? Senki sem nézte át előtte?
Az ilyen esetek nem csak a céged megítélését rontják, hanem sok esetben még pénzt is veszítesz. Ki akarna olyan kattintásokért fizetni, ahol a látogatók egy hiba oldallal találkoznak? Hát persze, hogy senki. Na jó, de akkor mit kell tenni, hogy ez ne forduljon elő velünk? Vagy legalábbis csökkentsük a valószínűségét az ilyen eseményeknek?

AI Előadásunk a Budapest ML Forumon

A Vitarex Stúdió Kft. ügyvezetője, dr. Gulyás Gábor, előadást tartott a hazai és nemzetközi date science, ML és AI technológia trendeket és alkalmazási gyakorlatokat bemutató Budapest ML fórumon (https://budapestml.hu), ahol az arcfelismerés adatvédelmi kérdéseiről beszélt. Az előadás kapcsán részletesen is bemutathatta azokat az adatvédelmi kihívásokat, amik szorosan …

Olvass tovább →

ITEA Kiberbiztonsági Tanácsadó Testületi Tagság

Megtiszteltetés és öröm számunkra, hogy cégünk tagja lehet a ITEA Kiberbiztonsági Tanácsadó Testületnek. Ezzel az ITEA elismeri, hogy a Vitarex Kft. kiemelkedő figyelmet fordít adatvédelemre az egészségügy területén. A továbbiakban lehetőségünk nyílik egyeztetni az innovációs és digitális technológiai trendekről a különböző ITEA projektek kapcsán, illetve megvitathatjuk a kiberbiztonsági problémákat közösen az …

Olvass tovább →

GDPR Kompatibilis – Anonim Arcfelismerés

Mi az arcfelismerés? Az arcfelismerés egy számítógépes látás, a mesterséges intelligencia (AI) egy formája, amely az emberi arcok felismerésére való emberi képességet utánozza. Az arcfelismerő szoftver rögzíti az arcvonásokat, és létrehoz egy arcvonásmintát, amelyet arcazonosításra használ. Az arcfelismerés folyamata GDPR kompatibilis, anonim arcfelismerés A VITAREX …

Olvass tovább →